En İyi Komedi Netflix Filmleri

Netflix, çevrimiçi akış için çok çeşitli filmler ve TV şovları sağlayan bir platformdur. Türler arasında klasik, kült ve çağdaş filmlerden oluşan bir koleksiyona sahiptir. Netflix, slapstick’ten hicve, romantizmden durumsallığa kadar çok sayıda komedi filmine ev sahipliği yapıyor. Netflix ile ilgili en güzel şey, her zevke ve ruh haline hitap etmesidir. Komedi filmleri, özellikle sıkıntılı zamanlarda yükümüzü hafifletiyor ve moralimizi yükseltiyor. İşte Netflix’teki en iyi komedi filmleri;

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

The Intouchables

Oliver Nakache ve Eric Toledano tarafından yönetilen bir Fransız komedi-draması olan ‘The Intouchables’ (2011). Zengin ve felçli bir filistinli ile Senegalli fakir bir bakıcı arasındaki dostluğun gerçek hikayesine dayanıyor. İç açıcı ve komik olan film, insan iyi niyetinin toplumsal engellere karşı kazandığı zaferi gözler önüne seriyor. Hassas bir konu olan engelliliği mizah ve şefkatle ustalıkla ele alıyor.

Komedi Netflix Filmleri
Komedi Netflix Filmleri

To All the Boys I’ve Loved Before

Susan Johnson’ın yönettiği ‘To All the Boys I’ve Loved Before’ (2018). Jenny Han’ın aynı adlı romanından uyarlanan bir romantik komedi. Film, çekici karakterleri, şeker renkli estetiği ve büyüleyici konusuyla yeni bir soluk. Masumiyet ve duygusallığın güzel bir karışımı olan film, bizi gençlik aşkının masum ama bir o kadar da önemli duygularına geri götürüyor.

The Half of It

Alice Wu tarafından yönetilen ‘The Half of It’ (2020). Utangaç bir Çinli-Amerikalı kız ile onu hoşlandığı bir kıza aşk mektupları yazması için işe alan bir futbol oyuncusu arasındaki beklenmedik dostluğu anlatan bir romantik komedi-dram. Hassas ve duygulu olan film, akıl ve duygu, kimlik ve keşif arasındaki ikilemi vurguluyor.

Always Be My Maybe

Nahnatchka Khan tarafından yönetilen ‘Always Be My Maybe’ (2019). Ünlü bir şef ile zor durumdaki bir müzisyenin çocukluk arkadaşlığını ve yeniden bir araya gelmelerini anlatan içten bir romantik-komedi. Asyalı-Amerikalı kimliğine ve temsiline bir övgü niteliğindeki film, bolca kahkaha ve dokunaklı anlar sunuyor. Klişelere başvurmadan keyifli bir şekilde komik olan film, incelikli ve çeşitli bir oyuncu kadrosu sergiliyor.

The Platform

Beşinci film Galder Gaztelu-Urrutia tarafından yönetilen ‘The Platform’ (2019). Kapitalist toplumu, hiyerarşiyi ve yoksulların tamamen göz ardı edilmesini hicveden bir İspanyol korku-komedisi. Film, mahkûmların bir platform üzerinde beslendiği dikey bir hapishanede geçiyor. Üst katlardaki mahkumlar lüks yemekler yerken, alt katlardakiler artıkları temizlemek zorunda kalıyor ve acımasız cezalarla karşı karşıya kalıyor. Film, toplumsal eşitsizlikler ve bireycilik kültü üzerine eşsiz ve zekice bir yorum.

Stalin’in Ölümü

Altıncı film Armando Iannucci’nin yönettiği ‘Stalin’in Ölümü’ (2017). Stalin’in ölümünden sonra Sovyet dönemi siyasetindeki güç mücadelelerini ve saçmalıkları mizahi bir dille anlatan bir siyasi hiciv-komedi. Film, siyaset ve komediyi hiçbirinden ödün vermeden mükemmel bir şekilde harmanlayan bir fars. Olağanüstü bir oyuncu kadrosu ve keskin bir zekâya sahip.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir