Linear Aydınlatma  kullanarak çekici ve farklı bir aydınlatma için bazı fikirler

Kaliteli ve sabit bir ışık sağlamasının yanı sıra çekici ve dekoratif bir görünüme sahip olan bir lineardan daha iyi ne olabilir ki, böylece mimar ve tasarımcı ek güzelleştirme cihazlarına ihtiyaç duymaz. Birçok şekilde kullanabileceğiniz bir lineer armatür. Hem sıva üstü, hem sıva altı hem de sarkıt olarak monte edilebilen bir aydınlatmadır.

Lineer Aydinlatma
Lineer Aydinlatma

Alanınızı aydınlatmak için orijinal ve iyi fikirler arıyorsanız, bize katılın, böylece bu makalede LED linear aydınlatma kullanarak farklı mağaza, ofis ve konut ortamlarını aydınlatmak için bazı ilginç fikirleri gözden geçirebiliriz.

Linear LED armatürler kullanarak ticari alanların aydınlatılması

Doğru ve çekici aydınlatma, ticari ve mağaza alanlarında çok önemli olup, işletmenizin satışlarına ve refahına doğrudan etki ettiği gibi, mağaza alanınızı müşterilerin vakit geçirebileceği keyifli ve tatmin edici bir ortama dönüştürebilir ve bu tür aydınlatmalar müşteri memnuniyeti ve Son olarak, işletmenizin satışı başarılı olacaktır.

Şimdi LED linear armatürleri kullanarak ticari alanınızda uygulayabileceğiniz bazı farklı ve çekici fikirlere birlikte göz atalım.

 1. Yüksekliği artırmak için, sarkıt linear armatürler, alanınıza genel veya ambiyans adı verilen ışık sağlamak için iyi bir seçenektir. Bu ışıklar kendileri için üretilmiş birbirinden güzel sarkıtlar sayesinde ortamın genel aydınlatmasını iyi bir şekilde sağlamaktadır.
 2. – Aydınlatmayı yapıyı bitirmeden önce düşündüyseniz veya yüzeyde oluk oluşturma imkanınız varsa sıva altı led linear armatürler kullanabilirsiniz. Özellikle çerçevesiz olan bu ışıklar, kaliteli bir ışık sağlamanın yanı sıra mekanınızda minimal ve modern bir etki de sağlayabilir.
 3. – İnsan gözü bilinçsizce çizgileri takip eder.Bu özelliği kullanarak hat ışıklarını ihtiyacınız olan aydınlatmayı sağlamanın yanı sıra müşteriyi mağazanın farklı bölümlerinde yönlendirebilecek şekilde kurun ve kullanın.
 4. – Ahşap baffle tavan ve linear armatürler, mekanınızda çok güzel ve modern bir görünüm yaratan bir kombinasyon oluşturabilir. Güzel ve modern bir aydınlatmaya sahip olmak için bölmeler arasındaki boşluğa linear LED armatürler takın.
 5. Linear LED armatürler kullanarak ofis alanını aydınlatmak:
 6. Ofis aydınlatmasında güzellik ve çekicilik konusu dışında dikkat edilmesi gereken iki önemli nokta vardır: birinci nokta ofis ortamının aydınlatmasının çalışanların çalışmaları için yeterli aydınlatmayı sağlayacak şekilde olması, ikinci nokta ise üretilen ışığın çalışanlar için göz yorgunluğuna ve kamaşmaya neden olmayacak şekilde kaliteli olması, bu nedenle titremeyen veya yanıp sönmeyen ışıklar kullanmaya özen gösterin.
 7. Bir ofis alanını aydınlatmak için kullanabileceğiniz bazı ilginç fikirler:
 8. – Ofis birimlerinin girişlerinde veya giriş bankolarında aydınlatmaya dikkat edin, bu nedenle masa ve giriş bankolarını gizli ışıklarla (T5 ışıklarını kullanarak) aydınlatmanın yanı sıra girişi yerleştirmek ve vurgulamak için linear armatürler kullandığınızdan emin olun.
 9. 2- Büyük masalar ve konferans masaları özel aydınlatmaya sahip olmalıdır. Dikdörtgen veya masa linear  armatürleri sipariş ederek toplantılarınıza ve iş randevularınıza lüks ve modern bir hava katabilir, müşterileriniz üzerinde harika bir izlenim bırakabilirsiniz.
 10. 4- Çift yönlü linear aydınlatma ihmal etmeyin! Bu linearlar, ışığın endirekt olarak parıldaması ve gerekli genel ışığı en iyi şekilde sağlaması için ışığın üst kısmında modüllere sahiptir.
 11. Lineer LED ışıkların kullanıldığı konut aydınlatması:
 12. LED linear armatürler, konut alanlarında çok manevra kabiliyetine sahiptir ve evinizi güzelleştirmenin ve modern aydınlatma sağlamanın birçok yolunu sunar. Oturma odası, insanların evde en fazla bulunduğu yerdir ve buna karşın bu alana yerleştirilen objeler genellikle evdeki diğer objelere göre daha büyüktür, bu nedenle minimal ve lüks olması nedeniyle çizgili linear kullanılması görünümü, bu mekanın kalabalık olmasını engellemekle kalmaz, aynı zamanda bu mekanda günlük iş için gerekli olan ışığı da kolaylıkla sağlar.
 13. Ayrıca yatak odalarında tavandan çevre duvara kadar uzanan sıva altı linear ışıklar kullanarak yatak odasına çekici bir etki verebilir ve aynı zamanda bu alan için gerekli ve yeterli ışığı sağlayabilirsiniz. Yatağınıza rüya gibi bir görünüm vermek için yatağın kenarındaki linear aydınlatma kullanın.
 14. Birçok kişi mutfağı evin kalbi olarak nitelendirir ve bu alandan yayılan enerjinin evin havasında önemli bir faktör olduğunu düşünür. Mutfakta, bu yaşamsal alan için sade ama lüks bir aydınlatma oluşturmak için tezgahın üzerine asılı bir linear armatür yerleştirebilir veya mutfak planına göre bir linear aydınlatma siparişi vererek, bu alandaki çok sayıda cihaz nedeniyle mutfakta çok kalabalık olmasını engeller.

YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir