Lineer Aydınlatma

Adından da anlaşılacağı gibi ışık hatları ofis, ticari ve konut alanlarında kullanılan lineer ışıklardır. Bahsi geçen ürün mimari ve iç dekorasyon tasarımında renkli rol oynayan, hoş bir ışık yansıtan modern aydınlatmalardan biridir.

lineer isik aydinlatma
lineer isik aydinlatma

Mimarlıkta teknolojinin gelişmesiyle birlikte çeşitli tipte ışık hatları ve çeşitli aydınlatma yöntemlerinin üretilmesiyle birlikte, farklı tarzlarda ışık sağlanmaktadır. Bu ürün, tasarımcının yenilikçi ve yaratıcı bir şekilde ortamda ışık üretip sağlamasını mümkün kılmakta olup, ışık dekoratif bir araç olarak kullanılmaktadır.

Binalarda iç dekorasyon yöntemlerinden biri de tavanda veya duvarda güzel etkiler yaratmaktır.Yoğurt işi binalarda tavan ve duvarları tasarlama yöntemlerinden biridir.Knef çalışması aslında binanın tavanında veya duvarında güzel ve geometrik etkiler yaratmaktır. tavan Ve duvar sıva kullanılarak yapılmıştır. Kenaf çalışması iç ortamı güzelleştirme yöntemlerinden biridir ancak ortamda Kenaf çalışmasını güzelleştiren önemli noktalardan biri de uygun aydınlatma kullanımıdır.Kenaflarda aydınlatma için farklı aydınlatma yöntemleri kullanılabilir. optik hat gibi ürünler işi kolaylaştırır ve aynı zamanda iç tasarımda daha yüksek kalite sağlar.

Ortamda aydınlatma için pek çok farklı yöntem vardır ve lineer aydınlatma için pek çok ürün kullanılabilmektedir. Lineer aydınlatma ışık profilleri, optik çizgiler, lineer ışıklar, liner ışıklar gibi başka adları da olan ışık lambaları ve bunların bir tanesi olduğunu da biliyorlar. binalarda iç tasarım ve aydınlatma için en iyi seçenekler. Ampul çeşitliliğinin fazla olması nedeniyle bu lineer ışık birçok yerde kullanılabilir ve aydınlatmasının keyfini çıkarabilir.

Işığın uygulamaları ve özellikleri:

Ledler benzersiz özellikleri nedeniyle eski lambalara uygun ve uygun fiyatlı bir alternatif haline gelmiştir. Eski lambaların kurulumu ve çalıştırılmasında birçok sorun vardı, ayrıca kablo vb. gibi birçok temel unsurun kullanılması, bu lambaların kurulumuna çok fazla para harcanmasına neden oluyordu, dolayısıyla bu lambalar, şu anda uygun maliyetli bir seçenek değildi. Tümü. Bu yazının devamında ampullerin özellikleri ve kullanım alanları hakkında daha fazla bilgi edineceğiz.

• Hastane, sinema, konut vb. farklı mekanlarda kullanılabilir.

• Sahip oldukları farklı tip ve modellerden dolayı binanın duvar, tavan, dış mekan, koridor vb. farklı yerlerinde kullanılabilirler.

• Optik ışıklar çok düşük tüketimli ve ekonomik bir seçenektir.

• Kolay ve rahat kurulum imkanı

• Farklı ortamlarda aydınlatma tasarlayabilme

• Üç şekilde de kullanma imkanı: gömme, kaplamalı, asılı

• Eşsiz güzellik ve tekdüze aydınlatma

• Ortamlara göre farklı renklerde LED kullanma imkanı

Tavanda optik hat uygulaması

Tavandaki ışık hattı sıva üstü, ankastre ve tavana asılı olarak kullanılabilen lineer aydınlatmalar olup, tavandaki ışık hattı ise farklı ortamlarda özel tasarımlar için kullanılabilen lineer aydınlatmalardır.

Binanın iç kısmındaki güzelliğin arttırılması için, hat aydınlatması binanın iç mekanına uygun şekilde yerleştirilmeli ve uygulanmalıdır; Bu nedenle tavana ışık hattı uygulamasında dikkat edilmesi gereken konulardan biri de aydınlatmanın binanın iç tasarımı ile koordinasyonudur. Tavandaki ışık hattı farklı mekanlarda uygulanmaya son derece esnek olan aydınlatma sistemlerinden biri olup, ışık hattının ışık rengini, eklemlenmesini ve boyutlarını ortam koşullarına göre ayarlayabilirsiniz. Bazen tavandaki oymalar duvara da uzanarak güzel bir görüntü oluşturur. Örneğin konut ortamlarında tavandaki ışık hattının aydınlatması televizyonun arkasındaki duvarda sonlanarak çekici ve özel bir atmosfer yaratmaktadır. Hastanede bu aydınlatma, insanların resepsiyonu kolayca bulabilmesi için yol gösterici görevi görmektedir. Otellerde ve apartmanlarda bu aydınlatma, insanları lobi tezgahına ulaşmaya yönlendirir.

Tavandaki ışık hattının çeşitli tasarım ve modelleri bulunmakta olup, binanın iç mimarları ışık hattının tasarım ve renk çeşitliliğinin fazla olmasıyla daha iyi ve kaliteli fikirler ortaya koyabilmektedirler. Tavandaki ışık hattının tasarımı ve üretimi farklı tarz ve dekorasyonlarla uyum sağlayabilecek niteliktedir. Tavandaki ışık çizgisi paralel, çapraz ve çapraz şekilde uygulanabilmektedir. Işık hattının bir diğer özelliği de hem tavana hem de duvara uygulanabilmesidir.

Tavandaki ışık hattının tekdüze ışık vermesi, hat aydınlatmanın bir diğer olumlu özelliğidir. Line lambanın ürettiği ışık kırpışmasız ve titreşimsiz olup, bu aydınlatma sisteminin ortamda oluşturduğu entegre ışık, istenilen ortamın sakinlerinde huzur duygusu uyandırmaktadır. Düzgün ışık emisyonu, bir çizgi şeklinde bir araya getirilen ışık kitlerinden kaynaklanmaktadır. Optik parçacıkların dağılımı hat boyunca aynıdır. Ayrıca hat üzerinde bulunan difüzörün ışığın düzgün dağılımında büyük etkisi vardır.

Yazar : TekwaT.com

Yazar : TekwaT.com

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir