Emek Külür Diş Hekimliğinde Nasıl Uzmanlaştı?

Eğitimci bir anne ve babanın çocukları olan Emek Külür eğitim hayatı boyunca başarılı bir öğrencidir. Diş Hekimi olma fikrinin ise hem hekim hem de sanatçı olma isteğinden yola çıktığını belirtmiştir. Ailesinin de desteği ile birlikte Ege Üniversite Diş Hekimliği bölümünü kazanmıştır. Üniversite hayatı boyunca da hem eğitim görmüş hem de kendini geliştirmek adına iş hayatına girmiş ve çalışmaya başlamıştır. İlk olarak Ortodonti Kliniğinde çalışarak sorumluluk bilincini, disiplinli davranışlarıyla  eğitimini tamamlamıştır.

1994 yılında mezun olduktan sonra 2 yıllık uzmanlık eğitimi için New York İmplant Bölümüne kabul edilmiştir. New York’ta o zamanlar yaşadığı zor şartları birer tecrübe olarak görmüş ve kendisine fazlasıyla şey katarak başarılı bir şekilde yoluna devam etmiştir. Uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra Brookdale Hastanesinde İmplant ve Estetik Diş Hekimliği alanlarında Asistan Diş Hekimi olarak çalışmaya başlamıştır.

Kariyerinin devamında da Türkiye’ye geri dönerek Kadıköy Şifa Hastanesi ve Memorial Hastanesinin diş kliniklerini kurmuştur.

2007 yılında Nişantaşı’nda Smile Institute kurdu. Emek Külür hala kendi kurduğu enstitüsünde Diş Estetiği, Ortodonto, İmplant Tedavisi gibi çeşitli alanlarda kendinden söz ettirerek hizmet vermektedir.

Emek Kulur Dis Hekimliginde Nasil Uzmanlasti
Emek Kulur Dis Hekimliginde Nasil Uzmanlasti

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Emek Külür’ün Üniversite Hayatında En Sevdiği Dersler Nelerdir?

Hocaların hepsinin birbirinden iyi olduğunu söyleyen Emel Hanım hocalarla fazla bir diyalog kurmadığı için çok fazla bir bağı olmadığını söylemiştir. Sadece Ege Üniversitesi’nde tedavi bölümünde “Hakan Abi” diye tabir ettiği kişiden fazlasıyla özverili diye bahsetmiştir.

  Emek Külür, en sevdiği ders olarak nitelendirdiği bir ders olmadığını söylemiştir. Hatta New York İmplant Bölümü’ndeki zamanlarında hocasıyla anlaşamadığını söylemiştir. O zamanlar ofisi asiste edemediği için aşağılandığını ve kendini yetersiz hissettiğini söylemiştir. Fakat o zamanlar hiç sevmemesine rağmen en çok tecrübeyi, iş disiplinini de orada öğrendiğini belirtmiştir. O zamanlar sevmediğini şimdi yolda görse teşekkür edeceğini söyledi.

Emek Külür Diş Hekimliği Eğitimi Hakkında Ne Düşünmektedir?

Emek Külür’ ün Diş Hekimliği eğitimi hakkında düşünceleri daha çok okulda teori kısmının öğretilip asıl öğrenilmesi gereken pratik kısmının yetersizliğinden bahsetmektedir. Mutfak yani pratik kısmının öğrenilmemesini büyük bir eksiklik olarak görmektedir.

Emek Külür diş hekimliği hakkında düşüncelerinde diğer bir değindiği nokta ise estetiğe önem verilmesi gerektiğidir. Sağlık ve estetiğin uyum içinde olmasından bahsetmektedir. Eğitimde de bu şekilde bir bakış açısı sunulması başarılı bir diş hekimi olmanın anahtarı olabileceğini söyler.

  Emek Külür’ e Göre En İyi Diş Hekimliği Fakülteleri Nerelerdedir?

Emek Külür’ e göre en iyi Diş Fakültesi olarak verdiği ilk yer Türkiye’de kendi okuduğu üniversite olan Ege Üniversitesidir. Ardından Hacettepe Üniversitesini de eklemiştir. Bunların yanı sıra asıl önemli olanın ise insanın her nerde okursa okusun kendisini ne kadar geliştirmiş olduğudur. 

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir