En İyi Korku Netflix Filmleri

Korku filmleri her zaman sinemanın en heyecan verici türlerinden biri olmuştur. Bu tür yıllar içinde büyük bir evrim geçirmiş ve gerçekten dehşet verici bazı filmler popüler kültürün bir parçası haline gelmiştir. Netflix, izleyicilerine çok sayıda korku filmi sunarak korku türüne önemli ölçüde katkıda bulundu. Netflix, gece geç saatlerde korkmak isteyen korku hayranlarının uğrak yeri haline geldi. Bu yazıda, Netflix’in en iyi korku filmlerini inceleyeceğiz.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Bird Box

Listenin ilk sırasında popüler film “Bird Box” var. Bu film, gözleri bağlıyken kıyamet sonrası bir dünyada yolculuk yapmak zorunda kalan bir anne ve iki çocuğunun hikayesini anlatıyor. Bu film, canavarların hiç görülmemesi ve karakterlerin hayatta kalmak için işitme duyularına güvenmek zorunda olmaları açısından benzersizdir. Bu filmdeki gerilim çok yüksektir ve korku hayranları için mutlaka izlenmesi gereken bir filmdir.

Gerald’ın Oyunu

Sırada “Gerald’ın Oyunu” var. Stephen King’in romanından uyarlanan bu film, kocası seks yaparken ölen bir kadının hikâyesini anlatıyor. Elleri kelepçelenen kadın bir yandan kendi halüsinasyonları tarafından terörize edilirken bir yandan da kendini kurtarmanın bir yolunu bulmalıdır. “Gerald’ın Oyunu” sizi koltuğunuzun ucunda tutacak, kalp atışlarınızı hızlandıracak bir başyapıt.

Korku Netflix Filmleri
Korku Netflix Filmleri

Ritüel

“Ritüel”, İsveç’te bir ormanı ziyaret etmek için bir araya gelen dört arkadaşın, onları teker teker takip eden gizemli bir varlıkla karşılaşmalarını anlatıyor. Bu film gerilim dolu ve tahmin edemeyeceğiniz bir doruk noktasına ulaşıyor. “The Ritual” izleyicilerde korku yaratmak için atmosferi kullanan korku filmlerine mükemmel bir örnektir.

Cam

“Cam”, çevrimiçi kamera dünyasını tasvir eden modern bir korku filmidir. Film, bir görsel ikizinin çevrimiçi kişiliğini ele geçirmesinin ardından kimliği için savaşmak zorunda kalan hırslı bir kamera kızının yolculuğunu takip ediyor. “Cam”, teknolojinin tehlikelerini ve dijital hayatlarımız elimizden alınırsa neler olabileceğini keşfetmesi açısından dehşet verici.

Veronica

“Veronica”, ruh çağırma tahtası aracılığıyla babasıyla iletişim kurmaya çalışan bir genç kızın hikâyesini anlatan bir İspanyol korku filmi. Oyun ters gider ve ana karakter kötü bir varlık tarafından ele geçirilir. Film gerçek bir hikayeye dayanıyor, bu da onu daha da korkunç hale getiriyor. “Veronica” kalbi zayıf olanlara göre olmayan yoğun bir korku filmi.

Jane Doe’nun Otopsisi

“Jane Doe’nun Otopsisi” morg teknisyenlerinin dünyasını keşfe çıkan benzersiz bir korku filmi. Film, kimliği belirsiz bir kadına otopsi yapan bir baba ve oğlunun hikâyesini anlatıyor. Otopsi devam ederken, ikili kadının cesedinde doğaüstü sınırlarda gezinen tuhaf şeyler keşfeder. “Jane Doe’nun Otopsisi” sizi morgda ürpertici bir yolculuğa çıkaran, iyi hazırlanmış bir korku filmi.

Apostle

“Apostle”, dini bir tarikatın yönetimi ele geçirdiği uzak bir adada geçen bir film. Kayıp kız kardeşini aramak için adaya gelen bir adam, tarikatın gerçek niyetini keşfeder ve hayatta kalmak için savaşmak zorunda kalır. “Apostle” rahatsız edici, iyi hazırlanmış ve sizi ekrana yapıştıracak bir film.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir