Noel Baba Gerçek Mi? Noel Baba Kimdir?

Noel geliyor ve bu, işlerin yoğunlaşmak üzere olduğu anlamına geliyor. Pişirilecek kurabiyeler, süslenecek ağaçlar, alınacak hediyeler, asılacak çoraplar var! Elbette birçok aile için tatil büyüsünün büyük bir kısmı Noel Baba’dır. Ve hayatınızda meraklı çocuklarınız varsa, Raftaki Elf’in gerçekten her gece Noel Baba’ya rapor edip etmediği veya Noel Baba’nın gerçek olup olmadığı hakkında size sorular sormaya başlıyor olabilirler.

Çocuklar büyüdükçe, Noel Baba’nın büyüsünün gerçekten nasıl çalıştığına dair soruların ortaya çıkması normaldir. Neyse ki, bir dahaki sefere “Noel Baba gerçek mi?” İşte zamanı geldiğinde çocuklarınızla Noel Baba hakkında daha fazla bilgiyi nasıl paylaşacağınız.

Peki, Noel Baba Gerçek Mi?

Noel Baba elbette gerçektir. New York Sun bile 1897’de bildirdi! Ama şimdiki Noel Baba Kuzey Kutbu’ndan değil.

Noel Baba Kimdir
Noel Baba Kimdir

Noel Baba’dan önce Aziz Nikolaos vardı. Tarihi kayıtlara göre, Aziz Nikolaos üçüncü yüzyılda günümüz Türkiye’sinin bir parçası olan Patara adlı bir köyde doğmuş bir keşişti. Nezaketi ve iyi işleriyle tanındı ve sonunda çocukların ve denizcilerin koruyucusu olarak bilinmeye başladı. Ölümünden sonra, Aziz Nikolaos’un efsanesi ve büyüsü Avrupa’da yayılmaya devam etti. Sonunda, Hollandalı, İsviçreli ve Alman göçmenler Amerika’ya taşındı ve Aziz Nicholas geleneği bugün bildiğimiz neşeli, kırmızı elbiseli Noel Baba’ya dönüştü.

Çocuklarınız Noel Baba’nın gerçek olup olmadığı hakkında sorular sormaya başlıyorsa, konuyu nasıl ele almayı planladığınızı düşünmenin zamanı gelmiş olabilir. Küçüklerse ve sihri canlı tutmak istiyorsanız, basitçe “evet, elbette” diyebilir veya onları sorudan yönlendirebilirsiniz. Biraz daha büyüklerse, olaylara farklı yaklaşmak isteyebilirsiniz. Noel Baba’nın hikayesinin ve geleneğinin aileniz için ne anlama geldiğini ve onunla ilgili iyi duyguları gelecekte nasıl canlı tutabileceğinizi düşünmek için bir fırsat olarak kullanabilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir