Spiderman İzleme Sırası

Ah, çoklu evren Spiderman kanonunun bir parçası olduğunda ne kadar karmaşık bir ağ örüyoruz. Örümcek Adam film serisi, 2002’deki “Örümcek Adam” ile yeterince basit bir şekilde başladı. Hızlı ileri 20 yıl ve üç farklı oyuncu, Wall Crawler’ın canlı aksiyon versiyonlarını oynadı ve üçlü, 2021 yapımı “Örümcek Adam: Ev Yok” filminde güçlerini birleştirdi.

En son Spidey filmi sadece eğlenceli bir aile birleşimi değildi. Ayrıca Marvel’ın canlı aksiyon prodüksiyonlarında çoklu evrenin varlığını doğrulamasına da yol açtı. Eski Büyücü Yüce Doktor Strange’in filmde dediği gibi, “Çoklu evren, hakkında korkutucu derecede az şey bildiğimiz bir kavramdır.”

Çoklu evrenin kurulmasının Marvel Sinematik Evreni üzerinde henüz belirlenemeyen bir etkisi olsa da, şu anda Spider-Man filmlerini sırayla izlemeyi biraz karmaşık hale getirebilir. Neyse ki, arkadaş canlısı komşunuz Spider-Men’in keyfini çıkarmanın sayısız yolu var. Aşağıda, Web Head’in filmlerdeki görünümlerinin çıkış sırasına göre bir listesi bulunmaktadır. Çoklu evrene ayak uydurmak istiyorsanız, farklı Spidey filmlerini kronolojik sırayla izlemek için de çeşitli seçenekler bulacaksınız.

Örümcek Adam Filmleri Vizyon Sırasına Göre

Yönetmen Sam Raimi, Tobey Maguire’ı Sony’nin yapımcılığını üstlendiği üç filmde Spiderman olarak yönetti. Bunu, iki Sony yapımında daha tanıdık kırmızı ve mavi taytları giyen Andrew Garfield izledi. Üçüncü canlı aksiyon Örümcek Adam Tom Holland, Marvel Studios’un karakteri paylaşmak için Sony ile anlaşmaya varmasının ardından ilk olarak Disney tarafından yayınlanan “Captain America: Civil War”da görünecekti.

orumcek adam izleme sirasi
orumcek adam izleme sirasi

İlk “Venom” filminde Spidey’den bahsedilmese de “Venom: Let There Be Carnage”da jenerik sonrası bir sahnede yer alıyor, bu iki çizgi roman rakibi/isteksiz takım arkadaşının geleceğine dair olası bir teaser olabilir. ve Venom’u MCU’ya getiriyor. Ve bir canlı aksiyon Duvar Paletlisi içermese de, “Spider-Man: Into the Spider-Verse” de bu listeye dahil edilmiştir, çünkü bu sadece harika bir film değil, aynı zamanda gelecek olan çoklu evreni zekice araştırmaktadır. Spidey serisi üzerinde büyük etki.  Öyleyse, “Spiderman” filmlerini vizyona girme sırası şu şekildedir;

 1. Örümcek Adam (2002)
 2. Örümcek Adam 2 (2004)
 3. Örümcek Adam 3 (2007)
 4. İnanılmaz Örümcek Adam (2012)
 5. İnanılmaz Örümcek Adam 2 (2014)
 6. Kaptan Amerika: İç Savaş (2016)
 7. Örümcek Adam: Eve Dönüş (2017)
 8. Zehir (2018)
 9. Örümcek Adam: Örümcek Evreninde (2018)
 10. Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı (2018)
 11. Yenilmezler: Oyunun Sonu (2019)
 12. Örümcek Adam: Evden Uzakta (2019)
 13. Venom: Katliam Olsun (2021)
 14. Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok (2021)

YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir