IMBD Yüksek Korku Filmleri – 2022

2022’de çeşitli platformlarda muhteşem korku filmlerinden oluşan bir koleksiyonla karşılaştık. Pandemi bazı yapımları geciktirirken, korku dalgası yavaşlama belirtisi göstermiyor. Korku filmlerdeki en popüler türlerden biridir. Burada en yüksek puanlı korku filmleri derledik.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Çığlık

Birçoğu beşinci Scream’e karşı olsa da, çoğunlukla Scream 5 başlıklı olmadığı için kültürel bir etki yaratmayı başardı. Matt Bettinelli-Olpi ve Tyler Gillett’in yönettiği Scream (2020)  üstünlüğünü korumayı başardı. Artı, neden bu popüler seriye ayak uydurmuyorsunuz?

IMBD Yuksek Korku Filmleri
IMBD Yuksek Korku Filmleri

Geleceğin Suçları

Etkileyici bir oyuncu kadrosuyla, bu korku her zaman için çok şey yaptı ve 2020’nin en iyi korku filmine yeni girdi. Özetin gösterdiği gibi, bu film bizi insanlık durumu hakkında biraz daha derinlemesine öğrenmeye teşvik ediyor.

Diriliş

Çeşitli eleştirmenlerin eleştirel ilgisini çeken bu korku filminde Rebecca Hall başrolde yer alıyor ve bu filmi en iyi korku listesine sokuyor.

Kara Telefon

Yılın en iyi korku uyarlamalarından biri, 17 numaradan gizlice girerek en iyi film listesine girmeyi başardı. Kısa uyarlama, harika bir oyuncu kadrosu ve yüksek oktanlı eğlencesiyle eleştirmenlerin dikkatini çekti.

Nope

Sosyal medyada çok sayıda karışık tepkiye rağmen, Jordan Peele’nin Nope’u, 2022’nin eleştirmenlerce beğenilen en iyi korku filmleri listesine girdi. Orijinalliği ile beğenildi ve Peele’nin büyüyen korku filmleri kataloğunu kalınlaştırdı.

Medusa

Dini ikiyüzlülüğü ve cinsiyetçiliği öfkeyle karıştıran Medusa, şık tonuyla övüldü. Korku filmleri orijinal olmakta zorlanır, ancak bir filmi stille ayırmak izleyicilerin konuşmasını sağlar.

Bedenler Bedenler

Bu dehşetin öncülü genel olsa da, şaşırtıcı derecede iyi aktarılmış whodunnit hikayesi hem izleyicileri hem de eleştirmenleri yakaladı.

Gözcü

Malzeme üzerinde tüyler ürpertici bir tutuş olarak görülen Yönetmen Chloe Okuno, 2022’nin en iyi korku filmler listesine rahatça girerek bunu parkın dışına çıkardı.

Sen Benim Annem Değilsin

Kışkırtıcı bir unvanla, birçok entrika getiren Yönetmen Kate Dolan, akıllı, ürkütücü ve tüyler ürpertici bir korku filmi yaptı.

IMBD Korku Filmleri
IMBD Korku Filmleri

Josiah’ın Gördüğü

Bazı izleyiciler bu korku filminin tatsızlığından rahatsız oldular ve bu da eleştirmenlerce beğenilen ve 2022’nin en iyileri arasına giren bu korku filmini izlemek için güçlü bir neden sunuyor.

Hepimiz Dünya Fuarına Gidiyoruz

Başlığa dayanarak, bunun bir korku olduğuna inanmazsınız, ancak bu hırslı film, reşit olma eğilimi ile musallat ve rahatsız edici.

Hüzün

Başlık kulağa acımasız geliyor ve bu, ama ertelemeyin. Bu, 2022’deki en iyi distopik korku filmlerinden biridir.

Kuluçka

2022’nin en iyi korku filmlerinden biri de yeni yetenekleri gözler önüne seriyor. Yönetmen Hanna Bergholm, Hatching ile yeni yönetmenlerden biri olarak mücadeleye giriyor.

Deli Tanrı

Beyninizi harekete geçirmek istiyorsanız, yönetmen Phil Tippett’in bu filmi, stop-motion animasyonun günümüz sinemasında bile kalıcı olduğunu kanıtladığı için görsel bir zevktir.

Barbar

Mizah ve ürpertici anlarla bu film, tahmin edilemezliği nedeniyle selamlandı. Yönetmen Zach Cregger, 2022’nin en iyi korku filmlerinden birini getirerek sürpriz yapmayı başardı.

Yalnız Olmayacaksın

Bazı izleyiciler bu korku filminin sanatsal unsurundan şikayet ederken, eleştirmenler korku mecazlarının tazeliği karşısında cesaretlendiler.

Av

Hayranlar, yayında bir Predator devam filmi olacağını duyduğunda, kaşlarını kaldırdı, ancak Yönetmen Dan Trachtenberg, doğru karakter gelişimi ve aksiyona iyi bir odaklanma ile her şeyin mümkün olduğunu kanıtladı.

Cehennem Bükücü

Yaşlanma ile karışık korku, vurulabilir ve kaçırılabilir, ancak Hellbender, görülmesi gereken bir konsept getiriyor. Üç yönetmen, John Adams, Zelda Adams ve Toby Poser, 2022’nin en iyi korku filmlerinin zirvesine ulaştı.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir